13 grudnia, jak co roku, w krajach skandynawskich obchodzone będzie święto światła, którego patronką jest święta Łucja.  W związku z tym świętem uczniowie klas I –VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zostali zaproszeni przez bibliotekę szkolną do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Ciasteczka: łzy Świętej Łucji”. Konkurs polegał na upieczeniu przez każdą klasę ciasteczek związanych z tą tradycją. Konkursowa prezentacja i degustacja wypieków miała miejsce w szkole 11 grudnia. Wszystkie klasy spisały się na medal! Niektórzy przygotowali nawet po kilka rodzajów ciasteczek, które nie tylko były pysze, ale wyglądały zjawiskowo. Przygotowanie uczniów do konkursu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Jury miało ogromny problem z wytypowaniem zwycięzców, dlatego jednogłośnie stwierdzono, że wszyscy zasługują na laury.

Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Bez Was nie byłoby takich rezultatów!